Këshilla

Mask për lëkurë të rrudhosur me vetëm 2 përbërës!

Mask për lëkurë të rrudhosur me vetëm 2 përbërës!
Me kalimin e kohës, elasticiteti i lëkurës tonë ndryshon. Për fat të mirë, ka dy përbërës të thjeshtë që mund të luftojnë rrudhat dhe t’ju ofrojnë lëkurë të mirë dhe të fortë. Është fjala për kastravecin dhe të bardhën e vezës. Përbërësit e ndodhur në kastravec të tilla si vitamina C dhe K luftojnë radikalet e lira të cilat janë përgjegjëse për rrudhat e lëkurës. E bardha e vezes ka aftësinë të forcojë... 

Në trend këtë verë kaçurrelat

Në trend këtë verë kaçurrelat
Që kaçurrelat të duken më bukur mund të përdorni lule ose fjongo si aksesorë. Për këtë sezon lulet janë një zgjedhje perfekte për flokët kaçurrela, por edhe të drejta. Flokët kaçurrela dhe me onde janë shumë të kërkuara nga vajzat kohët e fundit. Dikush i ka, dikush i kërkon.  Read More →

Ja dy receta natyrale që i heqin lythat

Ja dy receta natyrale që i heqin lythat
Nuk është se doktorët nuk bëjnë asgjë kundër lythave, pasi që ka mijëra produkte farmaceutike që ndihmojnë kundër tyre, mirëpo ka shumë pak produkte natyrale dhe receta me të cilat mund të hiqen ato. Telegrafi i sjell më poshtë dy receta me të cilat mund t’i hiqni përgjithmonë lythat përmes recetave natyrale. 1. Vendosni një copë limoni në alkool dhe lëreni aty për gjashtë orë. Pastaj, vendoseni në lyth dhe mbulojeni... 

Si të kujdeseni për lëkurë të yndyrshme?

Si të kujdeseni për lëkurë të yndyrshme?
Së paku dy herë në javë, bëni një trajtim me një produkt kozmetik me kokrriza të mëdha, në mënyrë që të arrijë të depërtojë në çdo lloj pore dhe të mundë të eliminojë pikat e zeza Lëkura është një nga elementët më të rëndësishëm për të pasur një fytyrë të bukur. Ndaj është e nevojshme të dimë ta mbajmë atë sa më mirë. Pastrimi më i efektshëm është ai që bëhet sipas llojit të fytyrës Për lëkurën... 

Shpejtoni rritjen e qerpikëve me mënyra natyrale

Shpejtoni rritjen e qerpikëve me mënyra natyrale
Nëse mësoheni si t’i rrisni qerpikët në mënyrë krejt natyrale, atëherë do ta ruani maskarën. Nëse tashmë vetë natyra jua ka dhuruar qerpikët e gjatë, nuk ju nevojitet shumë që të jenë të përsosur. A e keni ditur që vazelina, vaji i ullirit, por edhe masazhi e kapakëve të syve ndihmon në rritjen e qerpikëve. Nëse jo, atëherë përcillni këshillat që jua sjellim në vijim. Krehja e qerpikëve Ju tingëllon çuditshëm?... 

Si t’i hiqni qimet e këmbëve me këta përbërës natyral

Si t’i hiqni qimet e këmbëve me këta përbërës natyral
Të bardhët e vesë Përzieni një të bardhë të vesë me një lugë gjelle sheqer dhe gjysmë lugë gjelle pluhur mielli, transmeton Telegrafi. Këta përbërës i përzieni derisa të krijohet një pastë dhe me të i bëni masazh këmbëve. Pastaj, e lini pastën të thahet dhe lehtë e hiqni produktin nga lëkura. Sheqer dhe limon Edhe sheqeri edhe limoni kanë veti natyrale të heqjes së qimeve. Sheqeri e shtreson lëkurën dhe e zbutë gjëndrën... 

Ja disa maska natyrale për flokë

Ja disa maska natyrale për flokë
Maskat për flokë janë të shkëlqyeshme për përmirësim të gjendjes së përgjithshme të flokut, por dinë të jenë shumë të shtrenjta. Me siguri, të gjitha nuk përshtaten për flokët tuaj dhe për problemin që duhet trajnuar. Pse nuk provoni të bëni maskë, në shtëpinë tuaj me prodhime natyrale? Ja disa maska më të shfrytëzueshme për flokë: Maskë prej veze Përzieni dy vezë me dy lugë ujë. Përdorni në flokë të lagura... 

Ja çfarë u duhet për një lëkurë të butë dhe pa akne.

Ja çfarë u duhet për një lëkurë të butë dhe pa akne.
Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkte kozmetike, kremra, maska dhe të tjera vetëm për të plotësuar këtë dëshirë. Lëkura ndikohet nga shumë gjëra, përfshirë faktorët ambiental, dietat e pashëndetshme dhe mosha. Me kohën lëkura jonë humbet elasticitetin dhe poret mbyllen. Ja çfarë u duhet për një lëkurë të butë dhe pa akne. ½ e... 

Provoni kremin natyral që do t’ju përtërijë

Provoni kremin natyral që do t’ju përtërijë
Provoni këtë recetë të thjeshtë dhe natyrale për eliminimin e akneve, rrudhave dhe pikave të zeza. 1. Vezë 2. Lugë gjalpë bajame (ose ulliri) ½ Lugë gjelle mjaltë 2. Lugë vazelinë (mjekësore) Përgatitja: Shkrini vazelinën mbi avull. Pas disa minutash, kur ajo është shkrirë plotësisht, hiqni atë nga zjarri dhe shtoni përbërësit e mbetur. Perzieni gjithçka bukur, derisa ju të merrni një përzierje të qetë. Vendosni kremin... 

Kjo maskë e çuditshme eliminon gropat e syve, zbardh lëkurën dhe eliminon rrudhat e imëta

Kjo maskë e çuditshme eliminon gropat e syve, zbardh lëkurën dhe eliminon rrudhat e imëta
Kjo maskë në masë të madhe rivitalizon lëkurën, eliminon ënjtjen e gropave të syve. Ndikon shumë butë në lëkurë nën sy dhe nuk irriton asnjë tip lëkure. Duke e përdorur këtë maskë dy herë në javë, lëkura përreth syve tuaj do të bëhet e shkëlqyeshme, e lëmuar, e fortë dhe elastike, transmeton Telegrafi. Patatja përmban enzimë kateholi e cila shpesh përdoret në kozmetikë për zbardhje të lëkurës. Nuk është vështirë...