Këshilla

Si të largoni dhimbjen e lëkurës nga djegia e diellit

Si të largoni dhimbjen e lëkurës nga djegia e diellit
Kur digjesh nga dielli nuk është asnjëherë bukur , mbi të gjitha mund të jetë shenjë për dëmtimet në lëkurë që rrisin rrezikun ndaj kancerit. Dr.Justin Hextall një dermatolog konsulant i spitalit Western Sussex shpjegon se si të pakësojmë skuqjen dhe dhimbjen në lëkurë. Largohuni nga dielli. TANI! Është diçka që të gjithë e dimë por është një ndër mënyrat për të ulur efektet e menjëhershme të djegies nga dielli.Në... 

Ja si të hiqni qimet nga fytyra në mënyrë të natyrshme

Ja si të hiqni qimet nga fytyra në mënyrë të natyrshme
Ekzistojnë mënyra të ndryshme për heqjen e qimeve nga fytyra. Disa prej tyre me të vërtetë janë efikase, por nuk janë aspak të lira. Këtu do të flasim për metodat tradicionale të heqjes së qimeve nga fytyra. Preparati me sodë të bukëve Ky tretman duhet të bëhet në mbrëmje. Qitni një lugë sodë të bukës në 200 ml ujë të valë, përzieni dhe lëreni që të ftohet. Në këtë përzierje zhyteni një copë të vogël të... 

Vaji Brahmi për flokë të bukur e të dendur

Vaji Brahmi për flokë të bukur e të dendur
I ndianet janë të njohura si femra me flokë të bukur e të dendur. Me siguri e keni pyetur veten se çfarë kanë në gjene këto femra, dhe se çfarë ndikon në kualitetin e flokëve të tyre. Formula magjike që bën mrekulli për flokët fshihet në vajin natyral Brahmi, i cili direkt ndikon në rritjen dhe dendësinë e flokëve. Duke pasur parasysh se ky vaj përdoret edhe në rast të rënies së flokëve, historia sërish ka dëshmuar... 

Ja ilaçet që parandalojnë plakjen e lëkurës suaj

Ja ilaçet që parandalojnë plakjen e lëkurës suaj
Ilaçet natyrale, të cilat i kemi renditur më poshtë, do t’ju ndihmojnë që ta fitoni një lëkurë më të tërhequr, që automatikisht bën që të dukeni më e re. Vitamina C Vitamina C është njëri prej produkteve më të rëndësishme për parandalimin e shfaqjes së rrudhave në lëkurë. Vitamina C rrit prodhimin e kolagjenit në lëkurë dhe e mbron atë nga rrezet e diellit dhe dëmet që mund të shkaktohen nga radikalët e lirë.... 

Sa shpesh duhet të bëni dush?

Sa shpesh duhet të bëni dush?
Ekspertët paralajmërojnë se dushi i përditshëm, pa marrë parasysh sa i këndshëm dhe i dëshirueshëm është në kohën e një nxehtësie të madhe dhe djersitjes së tepruar, nuk është aq i shëndetshëm për lëkurën pasi i thanë vajrat natyralë që mbrojnë atë. Trajtimet agresive me shumë detergjent si SLS (sodium laureth sulfate) dhe parabenë mund të shkaktojnë thatësi të tepërt, por edhe djersitje, prandaj ju këshillojmë... 

Kura kundër plakjes së lëkurës

Kura kundër plakjes së lëkurës
Nëse nuk dëshironi të shpenzoni në produkte të shtrenjta, këto janë disa kura të lehta shtëpiake, të cilat do t’ju ndihmojnë me problemet më të shpeshta të lëkurës në plakje e sipër Receta për maskë nga mjalti dhe limoni Përbërësi më i mirë nga kuzhina, që ndihmon në reduktimin e paraqitjes së njollave të padëshiruara të plakjes është lëngu i limonit. Lëngu i limonit është i pasur me acid citrik dhe askorbik... 

Maska fytyre kundër mitestereve

Maska fytyre kundër mitestereve
Përgatiteni vetë në shtëpinë tuaj maskën kundër mitestereve nga vetëm dy përbërës: të bardhët e vezës dhe lëngu i limonit. Mitesteret janë të vogla, me ngjyrë të zezë dhe të forta. Më së shpeshti shfaqen në hundë, ballë dhe mjekër, e pos se prishin tenin tuaj, nëse pësojnë infeksion dinë të jenë me dhimbje dhe të padurueshme. Falë këtyre përbërësve, pikave të zeza në fytyrën tuaj ju erdhi fundi. Përgatiteni... 

Pija që ju bën fytyrën e shëndritshme

Pija që ju bën fytyrën e shëndritshme
Nëse uji i thjeshtë nuk ju pëlqen, pini nga kjo përbërje dy-tre gota në ditë, me stomakun bosh, si p.sh kur jeni kthyer nga stërvitja apo kur e keni kaluar pasditen jashtë, me qëllim që të përfitoni këta përbërës të mrekullueshëm Menta Efekti i saj freskues mund t’ju ndihmojë në zbutjen e skuqjes së fytyrës dhe uljen e temperaturës së trupit. Aromaterapia me mente mund t’ju ndihmojnë në reduktimin e akneve të shkaktuara... 

Ja pse duhet të flini me flokët bisht

Ja pse duhet të flini me flokët bisht
Ky model ju ndihmon shumë me flokët tuaja.I keni parasysh përpjekjet për disa onde më shumë përmes modeleve të çuditshme të flokëve ndërsa flinim. Kur e pamë që as me to kaçurrelat nuk funksionuan, provuam të flinim me flokët e lëshuar duke u përballur me një rrëmujë të vërtetë mëngjesin e nesërm. Ndaj mënyra më e mirë se si t’i mbani flokët tuaj gjatë gjumin është bishti-topuz dhe ja pse. Duke fjetur me një... 

Parandalojeni plakjen me keto produkte

Parandalojeni plakjen me keto produkte
Plakja është një proces i pashmangshëm, pasi që çdo njeriu i vjen koha e plakjes, ndërsa sfida më e madhe për njerëzit në përgjithësi dhe femrat në veçanti është që t’i parandalojnë shenjat e plakjes së parakohshme, mision në të cilin do t’ju ndihmojnë këshillat, të cilat jua kemi sjellë më poshtë Qumështi i kokosit Ky ilaç natyral ju ndihmon që ta arrini një lëkurë me më shumë shkëlqim. Thjesht, nxirreni qumështin...