Këshilla

Ja disa sekrete për të zgjatur flokët

Ja disa sekrete për të zgjatur flokët
Një pjesë e madhe e femrave dëshirojnë të kenë flokë të gjatë dhe të shëndetshëm. Mirëpo faktorët gjenetikë, kequshqyerja, moskujdesja, duhanpirja e të tjera shpeshherë i pengojnë ta realizojnë këtë gjë. Më poshtë ju tregojmë disa sekrete që flokët tuaj të zgjaten në mënyrë natyrale dhe të shëndetshme. Pritini flokët çdo 30 ditë të paktën deri në pesë centimetra. Flokët do të rriten shumë shpejt nëse do... 

Lëvorja e bananes kundër rrudhave, akneve dhe lythave

Lëvorja e bananes kundër rrudhave, akneve dhe lythave
Nëse dëshironi të shfrytëzoni në mënyrë maksimale të mirat e bananes, mos e hidhni lëvoren e saj dhe përdorni pesë mënyra të pabesueshme. Kundër rrudhave, akneve dhe lythave: përdorimi i shkëlqyer i lëvores së bananes Bananja është një fryt plot me vitamina dhe minerale, që shpejt ngopin barkun tuaj, dhe më e rëndësishmja, janë shumë të shijshme. Por, nëqoftëse doni të përdorni në mënyrë maksimale të mirat e saj,... 

Vaji i mentes pas depilimit

Vaji i mentes pas depilimit
Kurat bimore, çdo ditë e më shumë po konsiderohen si mjekësia e së ardhmes. Këtë e pohojnë vetë mjekëve dhe shkencëtarë e mjekësisë moderne. Një prej këtyre kurave janë edhe trajtimet me vajra bimore, në fushën e kozmetikës, të cilat kanë në vetvete një fuqi të pashtershme shëruese dhe rigjeneruese. Vajrat bimore janë të sigurta në përdorim, nuk shkaktojnë asnjë lloj dëmi në organizëm, përkundrazi i sjellin dobi... 

Maskë e thjeshtë me kakao për flokë të mëndafshtë

Maskë e thjeshtë me kakao për flokë të mëndafshtë
Flokët kanë gjithmonë nevojë për trajtime për të qenë të shëndetshëm. Madje, çdo tip floku dhe çdo lloj gjatësie, të paktën një herë në javë duhet të trajtohet me maska ushqyese natyrale, të cilat gjithmonë janë të rekomandueshme për t’i pasur flokët me shkëlqim. Maska e mëposhtme me kakao është mjaft e dobishme, sepse kakao është një produkt që përmban shumë përbërës që jo vetëm e ushqejnë, por edhe i... 

Sa janë të dëmshme ngjyra e flokëve?

Sa janë të dëmshme ngjyra e flokëve?
Një e treta e femrave mbi moshën 18 vjeç, dhe shumica e meshkujve, veçanërisht mbi të 40-at, përdorin rregullisht ngjyrën e flokëve dhe është pjesë përbërëse e shumë femrave që nga u shfaq, për më shumë se 30 vite. Por, fakti është se nuk dime mjaft rreth produktit i cili përmban një numër të kimikateve potencialisht të rrezikshme se çdo product tjetër kozmetik. Sa është ngjyra e flokëve me të vërtetë e dëmshme? Ngjyrat... 

Me copëza akulli kundër puçrrave

Me copëza akulli kundër puçrrave
Për të eliminuar puçrrat, mjafton të aplikoni akull në zonat e prekura.Gati çdokush, në një fazë të caktuar të jetës pavarësisht moshës apo llojit të lëkurës, preket nga aknet. Më fatkeqët përballen me pushtime të vërteta, ndërsa të tjerë vetëm me ndonjë puçërr aty-këtu. Ndërkohë që kozmetika dhe farmaceutika na ka ardhur në ndihmë me anë të produkteve të ndryshme për luftimin e akneve, ekziston një zgjidhje... 

Maska për të mbyllur poret e lëkurës

Maska për të mbyllur poret e lëkurës
Poret e lëkurës janë një shqetësim për shumë persona prandaj është e rëndësihme që ju të kujdeseni për shëndetin e lëkurës suaj përmes maskave të ndryshme natyrale. Për të përgatitur një maskë të mirë për lëkurën është e rëndësishme që të keni, 1 të bardhë veze, 1/2 lugë me lëng limoni, 1/4 domate. Për të përgatitur këtë maskë në fillim pastrojmë domaten nga farat dhe e grijmë në rende. Rrahim të bardhën... 

Këshilla për flokë të hollë

Këshilla për flokë të hollë
Flokët e hollë dhe të rrallë janë një problem që kanë shumë vajza. Maskat e ndryshme duket se nuk kanë dhënë efektin e duhur. Janë të shumta këshillat të cilat na vijnë në ndihmë për të bërë një stilim siç duhet për flokët e rrallë dhe të hollë. Nëse ju keni flokë të hollë atëherë është e rëndësishme që të përdorni produktet e duhura që ju ndihmojnë për të eleminuar këtë problem. Përdor një sistem... 

Si t’i drejtosh flokët pa përdorur piastër

Si t’i drejtosh flokët pa përdorur piastër
Në stinën e ftohtë flokët e humbasin formën e tyre dhe shpeshherë shpupurisen nga lagëshira dhe temperaturat e ulëta. Nëse i do flokët e drejtë, pa i shkatërruar, djegur apo dëmtuar, ja disa mënyra praktike. Një herë në javë dhe do ta shikosh sa shpejt dhe sa të shëndetshëm do t’i kesh flokët pas këtij trajtimi. Vaj i ngrohtë (jo i nxehtë). Vaj kokosi dhe vaj ulliri, të përzier bashkë. Aplikoje përzierjen në flokë... 

Maska për heqjen e pikave të zeza

Maska për heqjen e pikave të zeza
A e dini se ka një maskë efektive teresisht natyrale për heqjen e pikave te zeza. Ne të gjithë kemi pika te zeza dhe jam i sigurt që të i gjithë urrejnë ato. E gjitha cka ju duhet jane dy përbërës. Provoni këtë maskë efektive për heqjen e pikave te zeza. Lëngu i limonit dhe e bardha e vezes janë përbërësit më të fuqishme natyrore që kjo maskë te kete efekt për heqjen e ketyre pikave . Ne ju rekomandojmë që të përdorni...