Këshilla

Maska natyrale nga shalqiri

Maska natyrale nga shalqiri
Shalqiri jo vetëm që është i mirë për shëndetin por gjithashtu është edhe një pemë e dobishme për bukurinë. Jua sjellim disa këshilla për përdorim të tij. – Merreni një pjesë të shalqirit dhe me të fërkojeni fytyrën e pas disa minutave e shpëlani atë. Fytyra do të duket e freskët. Nëse e aplikoni gjatë verës atëherë rezultatet do të jenë edhe më të mira. – Ai gjithashtu parandalon djegien e fytyrës... 

Kanella në shërbim të bukurisë

Kanella në shërbim të bukurisë
Kanella shumë më mirë njihet për përzierjen e saj në ushqime dhe lëngje, pastaj përdoret në shëndetësi, por ndikon mirë edhe në rastet që i kemi paraqitur më poshtë Rritja e flokëve Një nga mënyrat për përshpejtimin e rritjes së flokëve duke u kujdesur edhe për lëkurën e kokës është maska nga kanella. Përzieni dy lugë kanellë dhe mjaltë me gjysmë gotë vaj ulliri. Shtoni vezë e më pas maskën e vendosni në flokë... 

4 maska natyrale që i ndalojnë thinjat

4 maska natyrale që i ndalojnë thinjat
Flokët e thinjur, siç dihet nuk kanë lidhje me moshën dhe vitet. Thinjat e para, shumë njerëzve u dalin qysh në 20-at e hershme dhe zgjidhja e menjëhershme është gjithmonë lyerja. Nëse kjo e fundit nuk ndodh në disa raste, ka ende mënyra si t’i zhdukësh thinjat, ose të paktën t’I bësh të mos duken. Edhe pse një problem gjenetik, thinjat në flokë mund të eliminohen me disa maska natyrale, të cilat kanë dhënë mjaft rezultat. Fillimisht,... 

Parandalojeni plakjen me ilaçe natyrale!

Parandalojeni plakjen me ilaçe natyrale!
Plakja është një proces i pashmangshëm, pasi që çdo njeriu i vjen koha e plakjes, ndërsa sfida më e madhe për njerëzit në përgjithësi dhe femrat në veçanti është që t’i parandalojnë shenjat e plakjes së parakohshme, mision në të cilin do t’ju ndihmojnë këshillat, të cilat jua kemi sjellë më poshtë Qumështi i kokosit Ky ilaç natyral ju ndihmon që ta arrini një lëkurë me më shumë shkëlqim. Thjesht, nxirreni qumështin... 

Si ti hiqni qimet nga buza e sipërme?

Si ti hiqni qimet nga buza e sipërme?
Një sfidë i bukurosheve të reja, me të cilën ballafaqohen, është largimi i qimeve mbi buzën e sipërme. Mund t’i hiqni ato me qetësi, por kjo mënyrë është shumë e frikshme. Në vijim ju paraqesim disa këshilla si ta bëni këtë njëherë e mirë, transmeton Kosoa Sot Online. Këshilla për largimin e qimeve nga buza e sipërme Mund t’i hiqni qimet mbi buzën e sipërme duke përdorur kremin e flokëve. Aplikoni një sasi të vogël... 

‘Scrub’ natyral me qitro dhe rozmarinë për celulit

‘Scrub’ natyral me qitro dhe rozmarinë për celulit
Një recetë e thjeshtë, me produkte shtëpie. Kur bëhet fjalë për celulitin, të gjitha mënyrat për ta luftuar janë të ndryshme, aq sa shumë kanë rrezikuar seriozisht edhe llogarinë bankare: vajra, kremra, masazhe dhe rezultati asgjë (është sezoni kur jemi me bikini dhe lëkura me celulit nuk është aspak e këndshme). Kjo është arsyeja pse duhet të kthehesh te scrub-i. Ky lloj pastrimi është një pastrim organik me një kombinim... 

Si të mbyllni poret e lëkurës

Si të mbyllni poret e lëkurës
Më poshtë po ju rekomandojme një maske shumë të mirë për mbylljen e poreve të mëdha: 1 e bardhë veze 1/2 (gjysmë) luge lëng limoni 1/4 domate (në madhësi të vogël) Përgatitja: Pasi të keni pastruar të gjitha farëzat e domates, grijeni hollë në rende. Në një tas rrihni të bardhën e vezës, derisa të formohet një shkumë e trashë, në vazhdim, shtoni lëngun e limonit (rriheni dhe pak akoma), dhe në fund shtoni domaten... 

Maske per rritjen e flokeve dhe rigjenerimin e tyre

Maske per rritjen e flokeve dhe rigjenerimin e tyre
Perberesit: Avogadro,mjalte ,vaj kokosi Pergatitja: merrni te gjith sasine e avogadros dhe perzjejeni me 2-3 luge kokos shtoni te njejten sasi me mjalte (sasia e perberesve varet nga gjatesia e flokut qe ju keni ) Perzjejeni perberjen deri ne homogjenizimin e plote te tij me pas perhapeni ne te gjithe gjatesine e flokeve tuaj .. Lereni kete maske per 60 min dhe shplajeni me pas me uje te vaket. Rezultatii floke te bute ,pa te djegura dhe mbi te gjitha... 

Regjenerues natyral për flokë

Regjenerues natyral për flokë
Regjeneruesi është një ndër preparatet që përdoren rregullisht, por këta dy janë krejtësisht natyralë dhe mund t’i bëni vetë Çaji i gjelbër Një ndër ilaçet më të mira natyrale i cili falë karakteristikave antioksiduese ofron mbrojtje të flokëve është çaji i gjelbër. Ai përmban edhe vitaminë E, e cila ka karakteristika qetësuese për lëkurën e kokës me të cilat e ngadalëson sekretimin e gjëndrave dhjamore të cilat... 

Qepët rrisin dy herë më shpejtë flokët

Qepët rrisin dy herë më shpejtë flokët
Një nga recetat më të mira për flokë të shëndetshme është ajo me qepë të kuqe, e cila është prezantuar edhe nga ekspertët e huaj. Qepët e kuqe janë të pasura me squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit, që i bën flokët të fuqishëm. Qepët e kuqe gjithashtu përmirësojnë qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës dhe vetitë e tyre anti-bakteriale sigurojnë që, inflamacioni të mbahet larg lëkurës. Si...