Këshilla

Maska për heqjen e pikave të zeza

Maska për heqjen e pikave të zeza
A e dini se ka një maskë efektive teresisht natyrale për heqjen e pikave te zeza. Ne të gjithë kemi pika te zeza dhe jam i sigurt që të i gjithë urrejnë ato. E gjitha cka ju duhet jane dy përbërës. Provoni këtë maskë efektive për heqjen e pikave te zeza. Lëngu i limonit dhe e bardha e vezes janë përbërësit më të fuqishme natyrore që kjo maskë te kete efekt për heqjen e ketyre pikave . Ne ju rekomandojmë që të përdorni... 

Disa mënyra të thjeshta shtëpiake për të luftuar rrudhat e ballit

Disa mënyra të thjeshta shtëpiake për të luftuar rrudhat e ballit
Vijat në ballë nuk janë më shenja të moshës. Ngarkesat e përditshme dhe lodhja mund t’i krijojnë vijat e padëshiruara, jashtë çdo kontrolli. Mund të jenë thjesht shenja të detyrave dhe shtimit të përgjegjësive. Nuk është shumë e këndshme të dallosh shenjat e plakjes nëse nuk je e përgatitur. Shumë prej jush mund të kenë kërkuar për disa zgjidhje natyrale kundër këtyre vijave në fytyrë. Dhe ato ekzistojnë. Le të... 

Pse disa flokë nuk i mbajnë gjatë kaçurrelat

Pse disa flokë nuk i mbajnë gjatë kaçurrelat
Ju duket e njohur kjo? Ju harxhoni 20 minuta duke i bërë kaçurrela flokët tuaja dhe ato lëshohen mënjëherë para se të arrini në zyrë. Në fakt, ky nuk është faji juaj. Flokët kaçurrela kanë të bëjnë me gjenetikën, dhe mënyra si flokët tuaj kanë formën nuk ka të bëjë fare me ju. Një pjesë është gjenetike, një pjesë teknike… Para se të marrim këshilla nga stilisti, pak shkencë: forma e rrënjës së folikulit tuaj... 

Ja një maskë kundër rënies së flokëve

Ja një maskë kundër rënies së flokëve
Rënia e flokëve është një problem, i cili mund të eleminohet me shumë produkte të ndryshme që mund të jenë të gatshme ose ju mund ti bëni vetë. Një recetë e cila ju vjen në ndihmë për këtë është përzierja që mund të krijohet nga përbërësit si; vaji i ricinit, mjalti dhe disa vitamina shumë efikase në rigjenerimin e flokëve. Për ta përgatitur atë në fillim përzini të gjithë përbërësit e maskës në një tas... 

Si të trajtojm strijat në kushte shtëpije

Si të trajtojm strijat në kushte shtëpije
Lekura e trupit peson ndryshime , ku humbet elasticitetin natyral dhe peson “shkeputje” te quajtura ndryshe strija , te cilat kane nje ngjyre qe varion nga e kuqe ne te bardhe. Shfaqen si pasoje e ndryshimeve te papritura ne peshe, shtatzenia, puberteti, etj Strijat jane rrjedhoje e carjeve te dermes dhe me kalimin e kohes mund te pakesohen, te zhduken ose jo plotesisht, ne varesi te fazes ne te cilen ju i trajtoni, po ju paraqes nje trajtim... 

Maska per maje te dyfishta

Maska per maje te dyfishta
Majet e dyfishta shfaqen edhe pse ne mendojme qe i trajtojm ne menyren e duhur ,faktoret jane te ndryshem ,dielli ererat nxehtesia etj.. Trajtimet per kete problem jane te ndryshem ,sot po ju paraqes nje menyre te thjeshte : Nevojitet: -1 te verdhe veze, -1 lug gjelle mjalt, -1/2 filxhan vaj ulliri(per ju qe i keni floket e thate) dhe 1 luge vaj ulliri per ju qe i keni floket me yndyre. -1 vitamin E (te bluar ) Pergatitaj: ne nje tas perzieni perberesit... 

Shfaqjet e puçrrave në fytyrë!

Shfaqjet e puçrrave në fytyrë!
Puçrra është i pari kujdesit të lëkurës problem në botë. Është e pamundur që ju të mos keni dëgjuar për skuqje të lëkurës të kuqe që kryesisht adoleshentët ndikon edhe pse nuk mund të jetë i rritur burra fytyre dhe gratë fytyre si. Fytyra është zona më e prekur në trupin tuaj, por aknet mund të shfaqen në zonat më të trupit: gjoks, armëve, qafës dhe shpinë. Përveç efektit fizike e akneve, ajo mund të ketë një... 

Tonik per fytyre me pucrra !

Tonik per fytyre me pucrra !
Toniku shërben për të “ujitur” lëkurën, me Ph e tij natyral. Ai zgjidhet sipas tipit të lëkurës dhe nevojave.Sot po paraqes tonik per nje lekure me pucrra. Nevojitet: -1/2 filnxhan me majdanoz -1 filnxhan me uje te ngrohte Pergatitja: Ne nje tas vendosni majdanozin e prere ne copeza te vogla , siper shtoni ujin e ngrohte .Lereni te ftohet me pas kryeni filtrimin.Toniku i pergatiur duhet venosur me nje shishe boshe ,ka nje arome te fresket... 

5 këshilla për vetulla të plota dhe qerpikë të dendur

5 këshilla për vetulla të plota dhe qerpikë të dendur
Gjithë ato femra që kanë vetulla të holla dhe që pavarësisht toneve të errëta që ju japin, apo heqjes me kujdes, nuk kanë vetulla të plota, ka disa gjëra që duhet të dinë. E njëjta gjë vlen edhe për qerpikët. Qendra spanjolle e dermatologjisë, Instituto Madrileño de Dermatología y Estética (IMDE), rendit disa këshilla për të pasur vetulla më të bukura dhe qerpikë më të dendur. Hani 6 bajame në ditë. Janë të pasura... 

Disa sekrete për këmbë të shëndosha

Disa sekrete për këmbë të shëndosha
Këto janë këshillat që ju duhet të ndiqni për këmbë të shëndetshme, të buta, të pastra dhe të bukura. Pastroni këmbët me kujdes çdo natë Atyre iu nevojitet një pastrim në detaje me masazh e fërkim. Është mirë të përdorni pillini për këmbë për pastrim, mirëpo mund ta bëni edhe me sapun të thjeshtë. Mos i lejoni ato të thahen Pasi që lani këmbët gjithmonë duhet të vëni krem për këmbë që t`i ushqeni dhe të...