Thonjet varen nga ajo se me cfare ushqehemi

Thonjte per shume femra jane me te vertet problem. Shendeti dhe pamja e thonjve varen fillimisht nga ajo cfare ushqehemi.

Ashtu si hde floket, thonjte perbehen nga fibra te keratines keshtuqe mund te ushqehen vetem nepermjet nje ushqimi korrekt.

Per te mos i prishur:

* Mos kafshoni thonjte
* Nese ato thyhen lehtesisht, mos i prini, por limojini duke perdorur nje lime te bute.
* Here pas here aplikoni manikyre perforcues, por mos e beni shume shpesh.
* Kur beni punet e shtepis perdorni gjithemone doreza, pasi produktet kimike dobesojne thonjte.
* Qe thonjte te mos thahen kur hiqni manikyrin, perdorni nje dylient pa perberje te acetonit.

Per te perfurcuar thonjte indikohet nje banjo me vaj ulliri cdo 10 dite, pasi vaji i ullirit eshte ushqyes shume i mire per thonjte dhe i mbron ato nga agresoret e jashtem. Para se te aplikoni nje manikyre, me pare vini nje shtrese hidratuesi.

Fatal error: Allowed memory size of 2147483648 bytes exhausted (tried to allocate 1000000000033 bytes) in /home/sporti/public_html/sekretebukurie.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 395